ტრამპმა დაასახელა ქვეყანა, რომელსაც, ვენესუელის შემდეგ, “რაღაც უნდა მოუხერხონ”.
Fox News-ის ეთერში აშშ-ს პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა დაასახელა ქვეყანა, რომლის წინააღმდეგაც, შესაძლოა, მორიგი სამხედრო ოპერაცია გახორციელდეს _ მან განაცხადა, რომ მექსიკის პრეზიდენტი კლაუდია შეინბაუმი “კარგი ქალია”, თუმცა, მექსიკა კარტელების ხელშია, _ იუწყება 24tv.ua.
“ის არ მართავს მექსიკას _ მექსიკას მართავენ კარტელები. მექსიკას რაღაც უნდა მოვუხერხოთ”, _ თქვა ტრამპმა.
გაზაფხულზე ტრამპმა შესთავაზა მექსიკის ხელისუფლებას, რომ მექსიკაში ნარკომოვაჭრეთა წინააღმდეგ აშშ ჯარებს გააგზავნიდა, თუმცა, შეინბაუმმა ეს წინადადება უარყო _ მან ხაზი გაუსვა მექსიკის სუვერენიტეტის აუცილებლობას და გამოთქვა მზადყოფნა, აშშ-სთან ერთად ებრძოლოს ნარკოტიკებით ვაჭრობას, თუმცა, ორივე ქვეყნის ტერიტორიაზე ცალ-ცალკე.
პარლამენტთან აქცია მიმდინარეობს.  აქციის მონაწილეებმა, რომლებიც რუსთაველის გამზირზე მსვლელობას მართავდნენ, პარლამენტის წინ გადაინაცვლეს.  ამ წუთებში აქცია პარლამენტის წინ ტროტუარზე მიმდინარეობს. პოლიციამ აქციის მონაწილეებს რამდენჯერმე გზის სავალი ნაწილის გათავისუფლებაც მოსთხოვა.
პარლამენტთან აქცია მიმდინარეობს. აქციის მონაწილეებმა, რომლებიც რუსთაველის გამზირზე მსვლელობას მართავდნენ, პარლამენტის წინ გადაინაცვლეს.  ამ წუთებში აქცია პარლამენტის წინ ტროტუარზე მიმდინარეობს. პოლიციამ აქციის მონაწილეებს რამდენჯერმე გზის სავალი ნაწილის გათავისუფლებაც მოსთხოვა.
გორის ნაფიც მსაჯულთა სასამართლომ ორივე ბრალდებულს სასჯელის  ზომად 17-17 წლით თავისუფლების აღკვეთა განუსაზღვრა.  2025 წლის 20 აპრილს, ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ბრალდებულებმა შელაპარაკების ნიადაგზე, ჯგუფურად, დაზარალებულს სხეულის სხვადასხვა არეში მრავლობითი ჭრილობები და დაზიანებები მიაყენეს.