კატეგორიები: RSS პოლიტიკა
მისი თქმით, ერთიანობა მნიშვნელოვანია არა, როგორც ფურცელზე ხელმოწერა, არამედ, როგორც საშუალება, სამოქმედო გეგმა და სტრატეგია იმისთვის, რომ „ბრძოლა ფინიშზე გავიდეს“.
„ჩვენი შეთავაზება ძალიან მარტივია - ყველას მინუს ივანიშვილი. ჩვენ ყველასთან ვითანამშრომლებთ, გარდა ივანიშვილისა. ერთიანობა მნიშვნელოვანია არა, როგორც ფურცელზე ხელმოწერა, არამედ როგორც საშუალება, სამოქმედო გეგმა და სტრატეგია, რომ ჩვენი ბრძოლა ფინიშზე გავიდეს. სწორედ ამაზე ვმუშაობთ ჩვენ, კონკრეტულ პოლიტიკურ პარტიებთან გვაქვს თანხმობა კონკრეტულ სამოქმედო გეგმაზე. ამის შესახებ ინფორმაციას საზოგადოება ძალიან მალე გაიგებს“, - განაცხადა ლაშა ფარულავამ.
აშშ-ის პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის წარმომადგენელი სტივ უიტკოფი აცხადებს, რომ რუსეთ-უკრაინის ომის დასრულების შესახებ მოლაპარაკებებში კარგი ახალი ამბავია მოსალოდნელი.  „ორივე მხარეს რამდენიმე წინადადება წარვუდგინეთ, რომელიც მათ მომდევნო სამ კვირაში ერთად შეკრებს და შესაძლოა, ზელენსკის და პრეზიდენტ პუტინს შორის სამიტითაც კი დასრულდეს“, - აღნიშნა უიტკოფმა.
აშშ-ის პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის წარმომადგენელი სტივ უიტკოფი აცხადებს, რომ რუსეთ-უკრაინის ომის დასრულების შესახებ მოლაპარაკებებში კარგი ახალი ამბავია მოსალოდნელი. „ორივე მხარეს რამდენიმე წინადადება წარვუდგინეთ, რომელიც მათ მომდევნო სამ კვირაში ერთად შეკრებს და შესაძლოა, ზელენსკის და პრეზიდენტ პუტინს შორის სამიტითაც კი დასრულდეს“, - აღნიშნა უიტკოფმა.