უკრაინელმა სამართალდამცავებმა ლვოვის ოლქის ერთ-ერთ ქალაქში დააკავეს პირი, რომელიც ეჭვმიტანილია ლვოვის ცენტრში მომხდარ ტერორისტულ თავდასხმაში, რომლის დროსაც პოლიციელი დაიღუპა, - ინფორმაციას უკრაინული მედია ქვეყნის შინაგან საქმეთა მინისტრზე იგორ კლიმენკოზე დაყრდნობით ავრცელებს.
ამასთან, მინისტრმა არ დაასახელა ქალაქი, სადაც ეჭვმიტანილი დააკავეს.
კლიმენკოს თქმით, თავდასხმის შედეგად 25 ადამიანი დაშავდა, რომელთაგან სამი კრიტიკულ მდგომარეობაშია და ექიმები მათი სიცოცხლის გადასარჩენად იბრძვიან.
ცნობისთვის, წუხელ ლვოვის ცენტრში ორი აფეთქება მოხდა, რის შედეგადაც პოლიციელი დაიღუპა და 25 ადამიანი დაშავდა.
„არ შევეგუებით ოკუპაციას“- ამ ლოზუნგით, 25 თებერვალს საპროტესტო აქცია-მსვლელობა გაიმართება.  ​25 თებერვალს, ვიკრიბებით, რათა:  პატივი მივაგოთ მათ, ვინც ბოლო ტყვიამდე დაიცვა დედაქალაქი;  ხმამაღლა ვთქვათ, რომ ოკუპაცია დროებითია, ხოლო ჩვენი წინააღმდეგობა – მარადიული;  ვაჩვენოთ, რომ მათი დაწყებული საქმე ჩვენს ხელშია და მას ბოლომდე მივიყვანთ“,- აღნიშნავენ ორგანიზატორები.
„არ შევეგუებით ოკუპაციას“- ამ ლოზუნგით, 25 თებერვალს საპროტესტო აქცია-მსვლელობა გაიმართება. ​25 თებერვალს, ვიკრიბებით, რათა: პატივი მივაგოთ მათ, ვინც ბოლო ტყვიამდე დაიცვა დედაქალაქი; ხმამაღლა ვთქვათ, რომ ოკუპაცია დროებითია, ხოლო ჩვენი წინააღმდეგობა – მარადიული; ვაჩვენოთ, რომ მათი დაწყებული საქმე ჩვენს ხელშია და მას ბოლომდე მივიყვანთ“,- აღნიშნავენ ორგანიზატორები.