გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ველისციხეში მოსახლეობამ აქცია გამართა.  პროტესტის მიზეზად ისინი სოფლის ცენტრალური ნაწილის სარეაბილიტაციო პროექტის გაჭიანურებას ასახელებენ.  პროტესტის მონაწილეების თქმით, სამუშაო პროცესი დათქმულ დროს არ დასრულდა, რის გამოც, მათი განმარტებით, ქუჩაზე გადაადგილება ჭირს.
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ველისციხეში მოსახლეობამ აქცია გამართა. პროტესტის მიზეზად ისინი სოფლის ცენტრალური ნაწილის სარეაბილიტაციო პროექტის გაჭიანურებას ასახელებენ. პროტესტის მონაწილეების თქმით, სამუშაო პროცესი დათქმულ დროს არ დასრულდა, რის გამოც, მათი განმარტებით, ქუჩაზე გადაადგილება ჭირს.
პოსტი ნახა: 19
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ველისციხეში მოსახლეობამ აქცია გამართა.
პროტესტის მიზეზად ისინი სოფლის ცენტრალური ნაწილის სარეაბილიტაციო პროექტის გაჭიანურებას ასახელებენ.
პროტესტის მონაწილეების თქმით, სამუშაო პროცესი დათქმულ დროს არ დასრულდა, რის გამოც, მათი განმარტებით, ქუჩაზე გადაადგილება ჭირს.
ინფორმაციისთვის, პროექტი სოფლის ცენტრალურ ნაწილში 60-მდე საცხოვრებელი სახლის, მთავარი ქუჩის, მოედნისა და მიმდებარე პარკის განახლებას ითვალისწინებდა.
ფილარმონიიდან პარლამენტის მიმართულებით, ლოზუნგით - „დაიცავი განათლება“ საპროტესტო მარში მიმდინარეობს.  აქციის მონაწილეები თავდაპირველად ფილარმონიასთან შეიკრიბნენ, სადაც თსუ-ის პირველი კორპუსიდან გამართული მსვლელობის მონაწილეებიც შეუერთდნენ.  აქციის მონაწილეებს სხვადასხვა შინაარსის ბანერი აქვთ მიტანილი, ასევე საქართველოს, ამერიკის, უკრაინისა და ევროკავშირის დროშები. ადგილზე მობილიზებულია პოლიცია.
ფილარმონიიდან პარლამენტის მიმართულებით, ლოზუნგით - „დაიცავი განათლება“ საპროტესტო მარში მიმდინარეობს. აქციის მონაწილეები თავდაპირველად ფილარმონიასთან შეიკრიბნენ, სადაც თსუ-ის პირველი კორპუსიდან გამართული მსვლელობის მონაწილეებიც შეუერთდნენ. აქციის მონაწილეებს სხვადასხვა შინაარსის ბანერი აქვთ მიტანილი, ასევე საქართველოს, ამერიკის, უკრაინისა და ევროკავშირის დროშები. ადგილზე მობილიზებულია პოლიცია.
რუსთაველის გამზირზე საპროტესტო აქცია განახლდა. პარლამენტთან შეკრებილებს შეუერთდნენ ფილარმონიიდან გამართული მარშის მონაწილეები. საკანონმდებლო ორგანოსთან მისვლის შემდეგ, აქციის მონაწილეებმა გზის სავალი ნაწილის ნახევარი დაიკავეს, თუმცა მათ საპატრულო პოლიციამ გზის გათავისუფლებისკენ მოუწოდეს.
რუსთაველის გამზირზე საპროტესტო აქცია განახლდა.  პარლამენტთან შეკრებილებს შეუერთდნენ ფილარმონიიდან გამართული მარშის მონაწილეები.  საკანონმდებლო ორგანოსთან მისვლის შემდეგ, აქციის მონაწილეებმა გზის სავალი ნაწილის ნახევარი დაიკავეს, თუმცა მათ საპატრულო პოლიციამ გზის გათავისუფლებისკენ მოუწოდეს.