კატეგორიები: RSS პოლიტიკა
რუსთაველის გამზირზე საპროტესტო აქცია განახლდა.
პარლამენტთან შეკრებილებს შეუერთდნენ ფილარმონიიდან გამართული მარშის მონაწილეები.
თავდაპირველად, მსვლელობის მონაწილეები ფილარმონიასთან შეიკრიბნენ, სადაც თსუ-ს პირველი კორპუსიდან მოწყობილი მარშის მონაწილეები მივიდნენ, შემდეგ კი მათ გაერთიანებული მსვლელობით პარლამენტთან გადაინაცვლეს.
საკანონმდებლო ორგანოსთან მისვლის შემდეგ, აქციის მონაწილეებმა გზის სავალი ნაწილის ნახევარი დაიკავეს, თუმცა მათ საპატრულო პოლიციამ გზის გათავისუფლებისკენ მოუწოდეს.
ქობულეთში, სოფელ ბობოყვათში მოსახლეობამ საპროტესტო აქცია გამართა. როგორც აქციის მონაწილეები აცხადებენ, სოფელში არსებულ მიწის ნაკვეთებზე რიგი საინვესტიციო პროექტი უნდა განხორციელებულიყო, თუმცა ინვესტორმა ვალდებულებები არ შეასრულა. მოსახლეობა აღნიშნულ საკითხზე ხელისუფლებისგან განმარტებას ითხოვს. მიწის ნაკვეთები ჯერ კიდევ 2006 წელს გადაეცა კომპანია Silk Road Group-ს..
ქობულეთში, სოფელ ბობოყვათში მოსახლეობამ საპროტესტო აქცია გამართა.  როგორც აქციის მონაწილეები აცხადებენ, სოფელში არსებულ მიწის ნაკვეთებზე რიგი საინვესტიციო პროექტი უნდა განხორციელებულიყო, თუმცა ინვესტორმა ვალდებულებები არ შეასრულა. მოსახლეობა აღნიშნულ საკითხზე ხელისუფლებისგან განმარტებას ითხოვს.  მიწის ნაკვეთები ჯერ კიდევ 2006 წელს გადაეცა კომპანია Silk Road Group-ს..